SETRA 417 HDH

SETRA 417 HDH otobüsüne 14 Avrupa ülkesinden oluşan Uluslararası Hakem Kurulu tarafından "2002 yılının en iyi otobüsü" ödülü verilmiştir.

Tamamen otomasyona dayalı teknolojisi, bilgisayarla desteklenen sürüş güvenliği, 5 ayrı dilden sürücüyü yönlendiren uyarı bilgisayarı ve genişletilmiş koltuk aralığı ile SETRA 417 HDH tam bir tasarım harikası.


 • Bilgisayar kontrolü ile otobüsün önceden sabitlenmiş hız limitini aşması otomatik olarak engelleniyor.
 • Özel şoför mahalli tasarımı ile bilgisayar sistemi ile ekranda tüm yol bilgileri sürücüye aktarılıyor.
 • Performansı ve muhtemel arızalar hakkındaki bilgiler, bilgisayar tarafından 5 dilde sürücüye bildiriliyor.
 • Filtre sistemi ile dışarıdan gelen hava, zararlı gaz ve alerjik polenlerden tamamen arındırılıyor. Setra Top-Air tasarımı, iç mekanı genel sistemlerden çok daha çabuk ısıtıyor ve soğutabiliyor.
 • Tavan setinin akıllı aydınlatma sistemi ve özel camları içerisini daha yüksek ve geniş hissini veriyor.
 • Özel ayna düzeni, daha da genişletilerek, aynanın içine gizlenen kamera ile otobüsün ön arka ve yan görüş alanını genişletmektedir. Ayrıca, aracın park halinde asgari yer kaplamasını sağlıyor.
 • Genişletilmiş koltuk aralığı ile daha rahat seyahat imkanı sağlıyor.
 • İki katlı bagaj kompartımanı ile, iki kat fazla bagaj taşınabiliyor.
 • Her koltukta bulunan emniyet kemeriyle, daha fazla güven sağlanıyor.
 • Her koltuğun önünde kulaklıklı 8 kanallı müzik yayını yapılabiliyor.
 • Her 3 sırada bir bulunan toplam 9 adet TV ekranı seyahat esnasında gösterilen filmlerin rahat izlenmesini sağlıyor.

MULTIMEDIA

Otobüsün ön ve orta bölümünde iki adet televizyon ekranı bulunmaktadır. " Bilgisayar kontrolü " ile otobüsün önceden belirlenmiş hız limitini aşması otomatik olarak engellenmektedir. Performans ve muhtemel arızalar hakkındaki bilgiler bilgisayar tarafından 5 dilde sürücüye bildirilmektedir. Filtre sistemi ile dışarıdan gelen hava zararlı gaz ve alerjik polenlerden tamamen arındırılmaktadır. Özel ayna düzeni aracın park halinde asgari yer kaplamasını sağlamakta, iki katlı bagaj kompartımanı ile daha fazla bagaj taşınabilmektedir. Her koltukta bulunan emniyet kemeri ile daha fazla güven sağlanmaktadır.

MERCEDES TRAVEGO

Liderlerin görevi yeni liderler yaratmaktır.

Mercedes-Benz Türk, tıpkı O 403 gibi uzun yıllar otobüs sektörünün başını çekecek bir lider daha yarattı. Türk ve Alman mühendislerin ortak projesi olan Yeni Travego, dört yıllık çalışmayla tasarlanan ve en üst segmente hitap eden yeni nesil, uzun mesafe seyahat otobüsü.

Yolcu için olduğu gibi kaptan şoförün de konforunu, güvenli sürüşünü sağlayan Travego otobüsler; 54+1+1 koltuk kapasitesi ve tüm koltuklarda ayak dayama yeriyle keyifli yolculuklarınız için...

Motor özellikleri + performans:
Silindir hacmi:15.930 cc,
Emisyon normu: Euro 3,
Direksiyon: ZF 8098, hidrolik, yükseklik ve açı ayarlı,
Park freni: Basınçlı hava ile kumanda edilen, arka aksa etkili,
Ölçüler: Uzunluk: 13.850 mm Azami yükseklik: 3.970 mm, Genişlik: 2.550 mm.

MERCEDES O403

Soğutma: Visko-pervane. Genişlik: 2500 mm. Yükseklik: 3877 mm. Vites: 6+1. Koltuk adedi: 46
Diğer özellikler
Sağ ve solda birer adet yakıt deposu, toplam hacim 540 Lt. 46+1+1 koltuk. Elektrikli kumandalı-rezistanlı sürücü camı. 28000 kcal/h kapasiteli güçlü klimalar (Webasto ya da konvekta, SHD ısıtmalı). Buzdolabı ve elektrik pompalı su ısıtıcılı mutfak ünitesi.

DIAMOND

Konfor Yolu Kısaltır...

Üç akslı Temsa Diamond Deluxe, uzun mesafeli şehirlerarası yolculuklar için üretilen dünyanın en gelişmiş otobüslerden biri. Temsa Diamond Deluxe'nin aerodinamik çizgileri yalnız estetik değil, aynı zamanda işlevsel. Hava direncini en aza indirerek yalnızca rüzgar gürültüsünü ortadan kaldırmakla kalmıyor, yakıt tasarrufuna da katkıda bulunuyor. AS Tronic vites, 460 beygir gücündeki ekonomik ve çevreci Euro 3 motoru, Temsa Diamond' Deluxe her türlü yol koşulunda yüksek performans sağlıyor. Sürücülerimiz trafik koşullarına göre, istediği zaman otomatik kullanımdan, manuel kullanıma geçebilir. AS-Tronic şanzuman %5 ile %10 oranında yakıt tasarrufu sağlar.Hava körükleri, amortisörler ve stabilizatörlerle desteklenen gelişmiş süspansiyon sistemi, LCD monitörlerden kabin içi TV-DVD yayınları, güçlü kliması ve mutfak ünitesi yolculuk konforunu alışılmışın çok ötesine taşıyor. Temsa Diamond Deluxe'nin daha da ileri bir konfor için yeniden tasarlanan, koltuk sayısı azaltılmış, donanım özellikleri artırılmış bir de VIP modeli bulunuyor.